Türk lezzetleri denilince akla ilk gelen tatlardan biri de şüphesiz Adana kebaptır. Adana ilinin en meşhur yiyeceği
olan Adana kebap diğer kebaplardan acısı, lezzeti ve çeşitlik noktalarıyla ayrılmaktadır. Zırh denilen bıçaklarla yapılması da bu lezzetin önemli özellikleri arasında gelmektedir. Adana kebabın diğer kebap türlerinden ayrılmasındaki en önemli etken ise kebabın yapımında kullanılan etten kaynaklanmaktadır. Adana herzaman kendi içinde özel bir yemek kültürünü barındırmıştır. Bu kültürün en büyük simgelerinden biri  kendine öz hazırlanışı ve pişirimiyle  her zaman Adana Kebap yer almıştır. Bu lezzeti tam anlamıyla yalnızca Adana da tadabilirsiniz.
Bu kebap için özel olarak özel bölgelerde yetiştirilen ve otlatılan erkek koyun eti tercih edilmektedir. Bunun dışında ki etlerden de Adana kebap yapılabilir ancak gerçek usule uygun lezzet sadece bu etle şekilde yakalanmaktadır. Kuyruk yağının da lezzete önemli bir katkısı vardır. Pişirme teknikleri de Adana kebabı diğer kebaplardan ayırmaktadır. Bu kebap pişirilirken vantilatör kullanılmaz ve kendine özgü pişirme teknikleri kullanılır. Kebabın işlenişi ve pişirilişi ile kebaba lezzet verilmektedir. Usta ellerle hazırlanmış bir Adana Kebabın tadını başka yerde bulamazsınız.

Adana Kebap Özellikleri:

Adana kebap usulüne uygun olarak Adana’da yapılmaktadır. Kaliteli ve lezzetli bir kebap yemeyi isteyen kişiler
mutlaka bu lezzeti yerinde denemelidir. Adana Restoranlarında kullanılan özel baharatlar ve özel yöntemler sayesinde kebapta gerçek lezzeti hissedebilirsiniz. Adana Restoranları gün geçtikçe sayısını arttırmakta ve misafirlerine lezzetli bir deneyim yaşatmaktadır. Gerek yerli gerekse yabancı turistlerin büyük beğeni ve ilgisini toplamaktadır. Adana kebap ve yöresel yemeklerin yanı sıra birçok lezzet özel formüller ve püf noktalar ile hazırlanmaktadır.

Kullanılan malzemelerin kalitesi, hijyenik ortamda üretim ve ustalık Adana Restoranlarını diğer restoranlardan ayırmaktadır. Birçok özelliği ile diğer kebaplardan ayrılan Adana kebap konusunda en usta mekân ise Asya Kebap’tır. Adana Restoran zincirlerinin tümünde tüm ikramlar özel olarak hazırlanmaktadır. Ancak Asya Kebap zengin menüsü, kebaplarda yakaladığı lezzeti ve hizmetiyle tüm restoranlardan ayrılmaktadır. Asya kebap ile ilgili tüm detaylı bilgilere ise Asyakebap.com.tr adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.